Think Big

Think Big Nadace O2 logo

Až nás pusa bolela...

Přesně tak! Po semináři rétoriky, který se konal 8. a 9. listopadu na Gymnáziu pod Svatou Horou v Příbrami, nás opravdu bolela pusa. Seminář byl pořádán v projektu Psychosomatické semináře 2013/2014, který byl podpořen z programu Think Big Nadace O2. Vedla jej lektorka Renata Vordová, se kterou plánujeme na leden ještě seminář uměleckého přednesu.

A jak to celé probíhalo? Na začátek obou bloků jsme se pořádně rozdýchali, rozmluvili a rozhýbali. V páteční části jsme pak pracovali s hlasem. Dále jsme si mohli vyzkoušet, jaké to je mluvit celou minutu na nepromyšlené a téměř neznámé téma.

Byla to fuška a zábava zároveň. Jelikož nezáleželo na obsahu povídání, ale spíš na tom, abychom se nezadrhávali a mluvili plynule minutu, dozvídali jsme se „zajímavé“ věci. Třeba, že psychosomatický seminář je zdravotnická pomůcka, kterou seženete v každém obchodě a následně si ji zavedete do těla, jak uvedl ve své minutě Tomáš Bílek, náš pan profesor.

V sobotní části jsme se rozdělili do skupin a dostali jako téma Lepší život. Každá skupina pak měla svůj „Lepší život“ prezentovat. A každá skupina se samozřejmě s tímto úkolem poprala jinak. Jedna si představila čip, kterým se ovládá chování dětí tak, že z ďáblíků jsou rázem andílci, jiná vyrobila polštář, na kterém si navolíte požadované sny. V závěru semináře jsme se zabývali přednesem uměleckého textu.

Celý seminář se povedl podle našich přání a očekávání. A co plánujeme dál? Od pátku 22. do neděle 24. listopadu budeme pořádat seminář pantomimy. V případě, že se budete chtít zúčastnit, můžete nás kontaktovat.

Kateřina Motejlová, 4. A

realizátorka projektu


Tento víkend nás čeká Rétorika s Renatou Vordovou

rtorika-m


Pohyb, výtvarno, drama s Hanou Habrychovou

 


Projekt Think Big na svatohorském gymnáziu

 

Je poslední červnový školní den a všichni nadšeně opouštějí školu s vidinou dlouhých prázdnin, tedy skoro všichni. Na Gymnáziu pod Svatou Horou zůstane ještě čtveřice studentů, kteří mají posledních několik hodin k podání žádosti o dotaci z projektu Think Big – Nadace O2.

Že se tahle „poškola“ studentům vyplatila, zjišťují Kateřina Motejlová, Dušan Mejzr, Michal Moravec a Jan Siřinek na začátku srpna. Přichází oficiální dopis od Nadace O2, ten potvrzuje, že na projekt Psychosomatické semináře 2013/2014 dostanou částku 60.000,- Kč. Z této částky bude zaplaceno deset seminářů od října 2013 do března 2014, a to nejen pro studenty Gymnázia pod Svatou Horou.

V říjnu se tři hlavní organizátoři zúčastnili třídenního školení v Doksech, kde se naučili jak řídit, administrovat a prezentovat svůj projekt, základy PR a marketingu, efektivního plánování a komunikace. Projekt tak mohl úspěšně začít.

První seminář Pohyb, výtvarno, drama se uskutečnil v pátek a v sobotu 25.–26. října. Vedla ho zkušená lektorka, výtvarnice, tanečnice a divadelnice Hana Habrychová. Semináře se zúčastnilo 14 lidí nejen z našeho gymnázia. Po několikahodinovém pohybovém a tanečním soustředění vzniklo i krátké taneční vystoupení, které je možno vidět na youtube.com profilu Gymnázia pod Svatou Horou.

Další na řadě bude seminář Rétorika, ten proběhne 9.–10. listopadu na Gymnáziu pod Svatou Horou. Účast je zdarma. Případní zájemci najdou bližší informace na webových stránkách gymnázia, pod odkazem Think Big.

Tomáš Bílek

Gymnázium pod Svatou Horou