Hlavní strana Pro učitele Stávka pedagogických pracovníků

Stávka pedagogických pracovníků

Dne 6. 11. se na Gymnáziu pod Svatou Horou nevyučuje z důvodu stávky pedagogických pracovníků. Škola bude v tento den zavřena

Prohlášení učitelů Gymnázia pod Svatou Horou Příbram ke stávce

My, pedagogové Gymnázia pod Svatou Horou Příbram, se připojujeme k jednodenní stávce vyhlášené ČMOS pracovníků školství na středu 6. 11. 2019.

Jsme si vědomi, že naše finanční ohodnocení se za poslední dobu zlepšilo, nedosahuje však stále slibů, které nám byly dány.

Postoj vlády v nás nevzbuzuje víru, že školství je, nebo se alespoň stává její prioritou, ač je toto neustále proklamováno.

Změny, které se v oblasti školství dějí, jsou navíc nekonzistentní a nekoncepční a mnohé kroky jsou spíš špatnou cestou zpět.

Toto vrhá na naši profesi špatné světlo v očích veřejnosti. Rádi bychom, aby se naše povolání stalo opět společensky důstojným, uznávaným a vyhledávaným a finanční ohodnocení je v tomto směru meřítkem významným, ač ne zdaleka jediným.

Stávkou vyjadřujeme podporu snahám odborové organizace a chceme jí dát jasný signál, že nám na budoucnosti našeho povolání záleží a že chceme být partnery respektovanými, což dodržování daných slibů předpokládá.

V Příbrami 4. 11. 2019