Hlavní strana Pro studenty Kdo je nejlepší na angličtinu?

Kdo je nejlepší na angličtinu?

Stejně jako v předchozích letech se naši studenti účastnili mezinárodní soutěže v anglickém jazyce, kterou organizuje Institute for Competencies Development a která probíhá formou on-line v jeden den v několika zemích a stovkách škol na světě.

Studenti v ní prokazují své znalosti při porozumění čtenému textu i poslechu. Název soutěže je BEST IN ENGLISH a trvá 60 minut. Letošního kola soutěže 2018 se zúčastnilo 922 středních škol a 21110 studentů ze 30 států. V České republice se zúčastnilo celkem 341 škol a 8437 studentů.

 

Naše škola byla devátá ve středočeském kraji, osmdesátá devátá v České republice a na světě celkově obsadila dvě stě třicáté první místo. Náš nejlépe umístěný student, Jan Brychta, se svými 108,5 body, skončil na 119tém místě v naší zemi a na místě 438ém ve světovém žebříčku. Oproti vítězi zaostal o 10 bodů.

Celkově nejlepším studentem se stala Ere Kama z Tartu Jaan Poska Gümnaasium, Estonsko. Nejlepším českým zástupcem se stal Zbyněk Gazdík, z Gymnázium Svitavy, který obsadil celkově 6 místo v soutěži. Výhercům soutěže přísluší 2 týdenní jazykový pobyt v Kanadě včetně letenky a ubytování.

Nejlépe umístěnou školou v rámci soutěže je Tallinn English College z Estonska. Českou republiku v tomto ročníku nejlépe reprezentovalo Gymnázium, Mikulášské náměstí 23, Plzeň, které skončilo jako 10 celkově ze všech 922 středních škol.

Všem našim studentům gratulujeme k pěknému umístění.

Mgr. Radka Vocílková