Hlavní strana Pro studenty Křížky vs. Kolečka

Křížky vs. Kolečka

Dne 7. 11. 2017 se u nás, na Gymnáziu pod Svatou Horou v Příbrami, uskutečnil oblastní turnaj v pIšQworkách. Zavítalo k nám deset skvělých týmů, složených jen z těch nejlepších a nejpovolanějších, spolu se svými učiteli a mentory. Mohli jsme se zde setkat s kluky a holkami různých věkových kategorií, což dokazuje, že piškvorky mohou být zábavou pro každého.

Naše škola vyslala do boje hned tři týmy: LegenTrobots, Vrbčata a Ulaanbaatar. Žádný z nich si nevedl špatně, v tabulce všichni dosahovali skvělých výsledků. Přesto jsme se v play-off již nesetkali s Vrbčaty, jejichž výkon bohužel nestačil na výkony ostatních týmů.

Zbylé dvě domácí party se spolu v tzv. pavouku utkali hned v prvním kole, takže bylo jasné, že se s jednou z nich rozloučíme. Tou poraženou se stala skupina Ulaanbaatar.

Do boje o medailové příčky se tedy dostali HUGSandKISSES, Rypouši, LegenTrobots a Křižáci, a sice první dva zmiňovaní do boje o bronz a poslední dva do boje o zlato.

O bronzovou pozici se rozhodovalo mezi přátelskými sestavami z Gymnázia Příbram, takže lze říci, že nebylo ani vítěze, ani poraženého (ačkoliv oficiálně vyhráli Rypouši).

Boj o zlato ale byl výrazně napínavější, tam se totiž utkali domácí LegenTrobots z Gymnázia pod Svatou Horou proti dalšímu týmu příbramského Gymnázia, Křižákům; ti byli ve finále úspěšnější, a tak se naši museli spokojit „pouze“ s druhým místem. Přesto ale Tomáši Vaňatovi, Danče Huškové, Zdeňku Procházkovi, Štěpánu Jobekovi a Tobiáši Luftovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů do dalších zápasů!

Barbora Bílá, 5. A