Biologicko-ekologicko-zeměpisný kurz

Ve dnech 29. 5. až 2. 6. jsme my, studenti tříd 4. A a 2. C absolvovali biologicko-ekologicko-zeměpisný kurz na Šumavě v Horní Vltavici.

V pondělí okolo deváté hodiny jsme se vydali na cestu. K hotelu jsme dorazili před 12. hodinou, vybalili si, najedli se a vyrazili klást pasti. Vrátili jsme se právě na večeři. Večer nás čekaly sportovní hry. Druhý den byl před námi celodenní výlet na Boubín. Autobus nás svezl na Kubovu Huť, pak už jsme museli po svých. Cestu na vrchol Boubína nám znepříjemňovalo horké počasí. Výhled z tamní rozhledny však stál za to. Po krátké pauze jsme pokračovali okolo Boubínského pralesa a Boubínského jezírka až do nedaleké vesnice. Tam jsme opět nastoupili na autobus, který nás zavezl zpět k hotelu. Díky dopravním uzavírkám jsme si původně devatenácti kilometrovou cestu zkrátili o tři kilometry.

Třetí den dopoledne nás čekala cesta na jedno z šumavských rašelinišť. Díky dopravní uzávěrce nás výlukový autobus dovezl přímo k vlaku. Odpoledne jsme kontrolovali naše pasti, sbírali biologický materiál a hráli pohádkovou hru. Večer jsme navštívili místní kemp, kde se daly hrát společenské hry a uspořádat táborák. Každý si mohl opéct špekáček nebo trdelník.

Ve čtvrtek jsme navštívili pramen řeky Volyňky. Kdo chtěl, mohl také navštívit mohylu na počest posledního zastřeleného šumavského vlka. Večer nás opět čekaly zeměpisné a sportovní hry.

Poslední den kurzu jsme nestrávili jen balením. Místo toho jsme pár posledních hodin využili k cestě po naučné stezce Hornovltavických pastvin.

Po dobu celého pobytu nás provázelo krásné počasí a dobrá nálada. Jménem všech zúčastněných můžeme říct, že kurz se opravdu vydařil. A příštím ročníkům můžeme jeho absolvování jenom doporučit.

B. Moravcová a K. Bucková, 4. A