Jak je pro nás důležitá elektrická energie?

Thumbnail imageVe středu 26. 4. navštívili naši školu dva pracovníci jaderné elektrárny v Temelíně. Přednášeli studentům o důležitosti energie, její tvorbě a nebezpečí plynoucím z potenciálního nedostatku elektrické energie. Přednáška obsahovala i řadu přesahujících témat. Závěrem jeden z přednášejících provedl několik praktických ukázek, které velmi vtipně propojil. Na škole proběhly 3 dvouhodinové přednášky pro 4 třídy.

Studenti i vyučující byli mile překvapeni, jak srozumitelně se dá o této problematice povídat. S kolegou jsme ocenili "všeobjímající" přesah celé přednášky - vlastně upozornění na souvislosti a také poskytnuté materiály, které využijeme dále pro výuku.

Mgr. Jitka Charyparová

Některé reakce studentů:

" Líbil se mi vtipný, přitom zajímavý a zapálený výklad pana Havlíčka. Když přišel na řadu pan Hejl, byla jsem nadšena jeho pohodovým, uvolněným výstupem plným legrace..."

" Nakonec mě šokovalo a deprimovalo děsivé video. Každá přednáška, jako byla tato, je podle mě velmi důležitá - pomáhá nám uvědomit si, jak je naše situace vážná a podává nám cenné informace. Šoková přednáška mě vždycky změní o chlup k lepšímu. Slibuji, že příště po sobě vypnu televizi."

" Byl jsem ohromen ukázkou, co dokázal člověk udělat se Zemí a jejím ekosystémem. Mám nyní velmi nepříjemný pocit z hrozby světové války kvůli nedostatku energie a vody."

" Všechno jsem jim věřil - bylo to asi vážně upřímné a bez přetvářky..."

" Moc děkujeme za čas, který jste si na nás udělali, za nabídnuté téma i za nabídku možných řešení a zároveň doufám, že Vás nezklameme a jednou se nám podaří přijít na to, jak skladovat energii."

... a přednášejících:

Dobrý den,

asi znáte ze své bohaté praxe takovou tu úměru, že když jsou skvělí posluchači, tak řečník je lepší. U Vás nám bylo hrozně krásně a byla to zásluha studentů i Vás. Stále se trošku nemohu vzpamatovat z daru, který mi předala Vaše jedna studentka z prvé besedy. Krásná pletená čepička pro naši princeznu, která se narodí. Rád bych se jí i celé třídě nějak odvděčil na oplátku. Tak pokud byste měli zájem, tak Vás zvu k nám na elektrárnu. Ještě jednou moc děkuji a pozdravujte všechny studenty.

S úctou V. Havlíček (Homer z Temelína)