Úspěšné vystoupení našich studentů na festivalu ARS POETICA

Thumbnail imageVe středu 12. dubna se skupina 11 studentů ruského jazyka v doprovodu svého vyučujícího zúčastnila krajského kola 51. ročníku festivalu ARS POETICA Puškinův památník, v rámci kterého vystupují jednotlivci i kolektivy a soutěží v recitaci, zpěvu a dramatických vystoupení.

Naši studenti do soutěže připravili dramatizaci básně Daniila Charmse „Ivan Ivanyč Samovar“ doplněnou o společný zpěv písně taktéž o samovaru. Netradičně pojatá dramatizace a výborný výkon studentů zajistil zisk prvního místa v kategorii kolektivů a postup do celorepublikového kola přehlídky, které se letos bude konat 6. června, tedy symbolicky v den narození ruského spisovatele Alexandra Sergejeviče Puškina. Před studenty je tak několik týdnů zkoušení, pilování, zlepšování a příprav. Držíme jim pěsti a gratulujeme k dosaženému úspěchu.
Vystupující v abecedním pořadí: Veronika Brabcová (3.A), Jakub Fiala (3.A), Adéla Lukovicsová (1.C), Karolína Mračnová (3.A), Karolína Petráňová (3.A), Bedřich Philipp (3.A), Lukáš Pukl (1.C), Roman Rogoz (1.C), Anna Zrostlíková (1.C).Hudební doprovod: Jan Brychta (1.C) – klarinet, Tereza Petruňová (1.C) – kytara.Thumbnail image