Studentské ohlédnutí za sportovním kurzem 2016 na Lipně

Krátká zpráva o sportovním kurzu na Lipně je z elektronického pera zúčastněných studentů 3. C a 5. A. Více ve fotografiích a článku.

Ve dnech 30. května až 3. června 2016 jsme my, studenti 3. C a 5. A, absolvovali sportovní kurz, který se jako již tradičně konal v malebném prostředí lipenské přehrady. Celý náš pobyt provázela přátelská atmosféra, a to i přes skutečnost, že nám počasí příliš nepřálo.

Během pěti nezapomenutelných dnů jsme nejezdili pouze na kole, ale spluli část Vltavy (takřka všichni otestovali kromě svých vodáckých schopností navíc i teplotu vody), stříleli ze vzduchovky, naučili se vyměnit duši u kola (tato aktivita připomínala některým z nás v daný moment noční můru, avšak ve finále jsme za tuto cennou zkušenost byli velmi vděční), zahráli si sportovní i stolní hry (hlavně ve dnech, kdy nás počasí prostě ven nepustilo), absolvovali biatlonové závody, někteří z nás poslední den provětrali své kolečkové brusle (navzdory všudypřítomnému mokru) a v neposlední řadě nám kurz zpříjemnily společně strávené večery, při nichž jsme zpívali nejen známé či méně známé písně a tím posílili dobré vztahy. Za zmínku stojí také místní strava, která byla naprosto delikátní.
Přes pár drobných komplikací v podobě neustávajícího vytrvalého deště jsme si kurz náležitě užili a velký dík také patří přítomnému učitelskému sboru, který se postaral o hladký běh kurzu a nezapomenutelné zážitky.

Kristýna Slepičková, Lenka Čiháková a Veronika Kupková, 3. C