Na našem gymnáziu se soutěžilo v logice

V úterý 9. prosince se na Gymnáziu pod Svatou Horou konala soutěž v logických hrách. Účastnilo se 5 základních škol z Příbrami a okolí, které utvořily 8 družstev. Navštívili nás studenti ze ZŠ pod Svatou Horou, ZŠ a MŠ Nečín, ZŠ 28. října, ZŠ Jiráskovy sady a ZŠ Nový Knín. 

Soutěžící si mohli vybrat ze dvou kombinací her, Hexagon a Cuts nebo piškvorky a počítačová hra 2048. Celé dopoledne se odehrávaly velice napínavé souboje, například jeden v piškvorkách trval skoro půl hodiny. Organizaci zajistili učitelé a studenti gymnázia, kteří si akci užili stejně jako soutěžící. Ani učitelé ze základních škol nepřišli zkrátka, v jedné ze tříd pro ně byla zřízena odpočinková místnost s pohoštěním. 

Jako v každé soutěži, tak ani v této nechybělo vyhlášení vítězů. Avšak tak jednoduché to nebylo, aby se rozhodlo o prvním a druhém místě, musel být sveden dramatický rozstřel ve hře 2048 a pak už bylo vše jasné. Na prvním místě se umístil tým Kostičky ze ZŠ 28. října, na druhém tým ze ZŠ pod Svatou Horou Svatoušci a na třetím tým Pátá ZŠ opět ze ZŠ 28. října.  Pro vítěze byly připraveny krásné ceny pořízené za finanční podpory města Příbram. Ale jak se říká, není vítězů ani poražených, takže i když se někteří neumístili na stupni vítězů, nemuseli být zklamáni, odměnou jim byl minimálně dobrý pocit, že se zúčastnili.

Celá akce proběhla bez sebemenších problémů a bylo to příjemné zpestření jinak všedních dnů. Třeba se napřesrok dočkáme další, kdo ví?

Michaela Němcová, 4. A