Svatohorské gymnázium chystá premiéru

Thumbnail imageStudenti Dramatického souboru Gymnázia pod Svatou Horou se připravují na světovou premiéru hry současné slovenské autorky Zuzi Ferenczové – „Problém“ v českém překladu.

Hra se s lehkostí „skoro“ šestnáctileté dívky a jejich přátel, dotýká základních otázek lidské existence: Je lepší pes, nebo delfín? Co byste si vzali na sebe, kdybyste věděli, že dnes umřete? Smrdí všechny šatny na světě stejně? Je potrat vražda?

 

S hrou Problém (pod původním názvem Vyskočiť z kože) se Zuza Ferenczová úspěšně účastnila mezinárodního projektu Platform 11+, zaměřeného na hry pro mládež od 11 let. Text vyšel v anglickém sborníku evropských a jihoamerických her (New Theatre Plays from Europe & South America for young people aged 11-15). I porota slovenské soutěže her pro mladé diváky – Artur 2011, označila text za nejlepší, ale cenu mu nedala: prý je vhodný pro dospělé, u mládeže by mohl vyvolat „nemístné opičení se“.
Na to, jak se s touto hrou poprali příbramští studenti, se můžete zajít podívat do Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou ve středu 21. března v 19.00. Vstupné dobrovolné, rezervace nutná Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .


Představení bylo finančně podpořeno z Fondu kultury Středočeského kraje, jako součást projektu "Mladé a experimentující divadlo 2012" KUL/KUL/012200/2012.

Mgr. Tomáš Bílek

Attachments:
Download this file (Plakát_Problém_A3_web.pdf)Plakát[ ]839 Kb